Hakkımızda

İzmir’de, gemi geri dönüşüm alanında faaliyet gösteren 2010 yılında kurulmuş bir firma. Yıllık 100 bin ton gemi geri dönüşüm kapasitesine sahip firma, bugüne kadar kuruyük, ro-ro, römorkör, yolcu kruvaziyer, tanker ve askeri savaş gemileri gibi birçok tipte gemiyi geri dönüştürerek ekonomiye kazandırdı.

Ülkemiz gemi geri dönüşüm sektöründe, gerek konumu gerek altyapısı ile önemli aktörlerden biridir. Sektörümüzün, sanayimiz için hammadde sağlayarak yarattığı katma değer; kapasite artışı yanında uluslararası toplumun özel önem verdiği emniyetli ve çevreye duyarlı bir şekilde yürütüldüğü takdirde çok daha hızlı gelişecektir.Ülkemiz gemi geri dönüşüm sektöründe, gerek konumu gerek altyapısı ile önemli aktörlerden biridir. Sektörümüzün, sanayimiz için hammadde sağlayarak yarattığı katma değer; kapasite artışı yanında uluslararası toplumun özel önem verdiği emniyetli ve çevreye duyarlı bir şekilde yürütüldüğü takdirde çok daha hızlı gelişecektir.

Dünyada önemli rakiplerimiz olan Hindistan, Pakistan, Bangladeş ve Çin gibi ülkelerin, gemi söküm yöntemleri nedeniyle ulaşmakta zorlandıkları standartları yakaladığımızı göstermek, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere, çevre ve iş sağlığı konusunda hassas davranmayı ilke edinen şirketler  açısından şirketimizin ilk tercih edilen adres olmasını sağlamış bulunmaktayız.

Kapsam

Tesisimiz, Uluslararası Hong Kong Konvansiyonu, AB Gemi Söküm Yönetmeliği, güncel Ulusal mevzuat, ISO9001, Iso14001, OHSAS18001 ve ISO30000 Yönetim Standartları şartlarına uygun olarak;

• Gemilerin tesise kabulü;
• Güvenli ve çevre dostu bir şekilde geri dönüşüm prosesinin uygulanması;
• İhtiyaç duyulan eğitimlerin yürütülmesi;
• Gemilerden sökülen atık ve materyallerin depolanması ve geri dönüşümünün sağlanması;
• Geminin nihai bertarafı ile ilgili notifikasyonlar da dahil olmak üzere, süreç için dokümantasyon kontrolleri;

Dahil olmak üzere tüm gemi söküm faaliyetlerini kapsar.

Temurtaşlar Gemi

İzmir Aliağa’da, gemi geri dönüşüm alanında faaliyet gösteren 2010 yılında kurulmuş bir firma. Yıllık 100 bin ton gemi geri dönüşüm kapasitesine sahip firma, bugüne kadar kuruyük, ro-ro, römorkör, yolcu kruvaziyer, tanker ve askeri savaş gemileri gibi birçok tipte gemiyi geri dönüştürerek ekonomiye kazandırdı.

Bizi Takip Edin!